Zima w Arizonie – jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , , ,

Kiedy większość ludzi myśli o Arizonie, przychodzi im na myśl kilka rzeczy: kaktusy, upalne temperatury i grzechotniki. Ale pustynia Sonora zajmuje tylko około połowy stanu, głównie region południowy. Północna połowa stanu składa się z łąk, lasów iglastych i tundry. Każdej zimy do Flagstaff przybywają turyści i entuzjaści narciarstwa, by poszaleć na stokach. Tymczasem ptaki śnieżne przybywają do Phoenix Metro Area ze Środkowego Zachodu, aby uciec od surowej, mroźnej pogody i skorzystać z łagodniejszego klimatu. Nigdy nie ma złego czasu na wizytę w Arizonie. Czy warto odwiedzić ten region zimą? Jakiej pogody i temperatury możesz się spodziewać? Z naszym tekstem dowiesz się dokładnie, jaka jest zima w Arizonie!

Zima w Arizonie – na co się przygotować?

W górach, w tym w miejscowościach takich jak Flagstaff, Show Low, Snowflake itp. często zimą występują ujemne temperatury i opady śniegu. Czasami jest go tak dużo, że obowiązkowe są łańcuchy. Oznacza to, że jeśli nie masz łańcuchów lub napędu AWD/4WD, nie przepuszczą Cię ze względu na niebezpieczne warunki i lód na drogach. Szczególnie trudne warunki pogodowe wymuszają całkowite zamknięcie dróg i możesz być zmuszony do zawrócenia. Przed wyjazdem sprawdź pogodę i komunikaty drogowe, a na wszelki wypadek spakuj do pojazdu dodatkowe koce i zapasy jedzenia.

Z kolei w innych częściach stanu to, że nie ma śniegu, nie oznacza, że jest ciepło! Na niższych wysokościach, takich jak Agua Fria czy Agua Fria National Monument, temperatura często spada do -1 stopni Celsjusza w nocy. Jeśli wiatr się wzmaga, robi się jeszcze zimniej. W nocy temperatura w Wielkim Kanionie spada poniżej zera.

Arizona pogoda listopad

W zależności od tego, jakie temperatury preferujesz, zabierz ze sobą koszulkę i cieplejszy sweter lub bluzę. Poranne temperatury oscylują zwykle wokół 10 stopni Celsjusza i wzrastają do około 22 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Innymi słowy, pokochasz pogodę w Arizonie w listopadzie, jeśli lubisz komfortowe temperatury, które bardziej przypominają wiosenną pogodę niż nadchodzącą zimę. To jeden z najlepszych miesięcy w Arizonie, ponieważ jest tak wiele do zrobienia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nie musisz martwić się o duże opady deszczu, ponieważ w listopadzie nie ma go zbyt wiele.

 • Średnia najwyższa temperatura w listopadzie: 25 stopni Celsjusza
 • Średnia najniższa temperatura w listopadzie: 12 stopni Celsjusza
 • Rekordowo wysoka temperatura: 36 stopni Celsjusza
 • Rekordowo niska temperatura: -3 stopnie Celsjusza

Arizona pogoda grudzień

Jest tak wiele powodów, aby odwiedzić Arizonę w grudniu, że trudno jest nawet umieścić je wszystkie na jednej stronie. Niektóre z naszych ulubionych zajęć o tej porze roku to piesze wędrówki, wycieczki do miast takich jak Sedona czy Flagstaff, a nawet wycieczka aż do Wielkiego Kanionu i z powrotem w ciągu jednego dnia! W grudniu nadal jest słonecznie i ciepło. Poza tym nie musisz martwić się o poparzenia słoneczne lub odwodnienie, jak w przypadku niesamowicie gorących letnich miesięcy tutaj. Co więcej, wciągu dnia można nosić praktycznie każdy rodzaj odzieży.

 • Średnia najwyższa temperatura w grudniu: 19 stopni Celsjusza
 • Średnia najniższa temperatura w grudniu: 8 stopni Celsjusza
 • Rekordowo wysoka temperatura: 31 stopni Celsjusza
 • Rekordowo niska temperatura: -7 stopni Celsjusza

Arizona pogoda styczeń

Styczeń charakteryzuje się ciepłymi i słonecznymi dniami oraz chłodnymi wieczorami. Jest to drugi najchłodniejszy miesiąc w roku z niewielkimi opadami deszczu. To doskonały czas na zwiedzanie i przebywanie na zewnątrz przez cały dzień. Chociaż technicznie rzecz biorąc, nadal panuje tu zima, można poczuć pierwsze oznaki wiosny. Średnie temperatury o tej porze roku wynoszą około 15 stopni Celsjusza i jest to idealny miesiąc do zwiedzania Grand Valley. W nocy temperatury spadają do około 4 stopni Celsjusza. Szybko ochładza się po zachodzie słońca. Jeśli planujesz poranne wędrówki, musisz wiedzieć, że jest jeszcze dość chłodno, zanim wzejdzie słońce. Jednak z biegiem dnia nasłonecznienie sprawia, że robi się przyjemnie ciepło. Mimo że nie jest jeszcze upalnie, robi się już bardzo sucho.

 • Średnia najwyższa temperatura w styczniu: 18 stopni Celsjusza
 • Średnia najniższa temperatura w styczniu: 7 stopni Celsjusza
 • Rekordowo wysoka temperatura: 29 stopni Celsjusza
 • Rekordowo niska temperatura: -8 stopni Celsjusza
Alamo Road, Mohave County Arizona - Red Dirt Road Through Green Mojave Sonoran Desert Landscape, Saguaro Cacti
Alamo Road, hrabstwo Mohave w Arizonie – czerwona polna droga przez zielony krajobraz pustyni Mojave Sonora, kaktusy Saguaro, licencja: shutterstock/By Eric Poulin

Arizona pogoda luty

Luty oferuje słoneczne, ciepłe dni i powoli czuć nadchodzącą wiosnę. Wieczory są chłodne i o tej porze roku pada bardzo mało deszczu. Miesiąc ten charakteryzuje się średnimi temperaturami na poziomie około 22 stopni Celsjusza. Przez większą część miesiąca możesz cieszyć się czystym niebem i dużą ilością słońca. Jest to idealny czas na ucieczkę od pochmurnego, zimowego nieba, z którym boryka się większość Stanów Zjednoczonych. Wieczorami i nocą możesz spodziewać się temperatur od 10 – 15 stopni Celsjusza. Natomiast temperatury w ciągu nocy oscylują w granicach 5 stopni Celsjusza. Mimo że o tej porze roku nie jest tak ciepło, należy zachować środki ostrożności, jeśli planujesz długo przebywać na słońcu. Słońce i promieniowanie jest tu intensywne przez cały rok.

 • Średnia najwyższa temperatura w lutym: 22 stopnie Celsjusza
 • Średnia najniższa temperatura w lutym: 9 stopni Celsjusza
 • Rekordowo wysoka temperatura: 33 stopni Celsjusza
 • Rekordowo niska temperatura: -6 stopni Celsjusza

Arizona pogoda marzec

Pogoda w marcu w Arizonie oferuje piękne, ciepłe oraz słoneczne dni. W nocy ochładza się nieco, ale dzięki temu można komfortowo spać. Marzec to doskonały miesiąc na piesze wędrówki i przebywanie na zewnątrz przez cały dzień. Na początku miesiąca jest nieco chłodniej, a pod koniec marca zaczyna być bardzo upalnie. Na początku miesiąca temperatury oscylują w granicach 21 stopni Celsjusza, a pod koniec miesiąca wzrastają do średnio 27 stopni Celsjusza. Wieczorami natomiast temperatury oscylują w granicach 15 stopni Celsjusza, a w nocy spadają do 10.

 • Średnia najwyższa temperatura w lutym: 25 stopni Celsjusza
 • Średnia najniższa temperatura w lutym: 12 stopni Celsjusza
 • Rekordowo wysoka temperatura: 37 stopni Celsjusza
 • Rekordowo niska temperatura: -4 stopnie Celsjusza

Zima w Arizonie – co warto zobaczyć?

Jezioro Havasu

Chociaż Arizona nie jest stanem przybrzeżnym, jezioro Havasu sprawi, że uwierzysz, że tak jest! Dzień spędzony na wodach tego jeziora na wynajętej łodzi, relaks na plaży, wędkowanie i jazda na nartach wodnych to jeden z najlepszych sposobów na cieszenie się zimą w Arizonie!

Wycieczka po mieście duchów Jerome

Jeśli nie wierzysz w duchy, możesz zmienić zdanie po wizycie w Jerome Ghost Town. To stare górnicze miasto zostało opuszczone przed laty i jest znane ze swojej ekscytującej historii. Wycieczka po mieście z przewodnikiem to świetny sposób na spędzenie popołudnia i poczucie się, jakbyś wrócił do przeszłości.

Festiwal Renesansu w Arizonie

Odbywający się co roku w lutym i marcu Arizona Renaissance Festival to podróż do czasów średniowiecza. W tamtym okresie potyczki były najlepszą formą rozrywki. Jeśli szukasz aktywności, którą możesz cieszyć się z całą rodziną, to jest to bardzo dobry wybór!

Czytaj także: Najlepsze hotele w Arizonie – gdzie się zatrzymać?

Autorka: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Poprzedni

Najlepsze restauracje w Arizonie – znane i polecane miejsca

Podpowiadamy co warto zjeść w Arizonie!

Następny

Dodaj komentarz