Wynajęcie samochodu w Arizonie – polecane miejsca, co wiedzieć

Tagi , , , , , ,

Arizona to stan znajdujący się w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, który cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona turystów z całego świata. W związku z tym, że jest to spory obszar do zwiedzania, to wiele osób stawia na wynajęcie samochodu w Arizonie. To bardzo dobre rozwiązanie, jednak warto wiedzieć, gdzie szukać auta i jak w niskiej cenie wynająć samochód. Dowiedzmy się więcej!

Poznaj zasady ruchu drogowego panujące w Arizonie

Jeśli chcesz bezpiecznie poruszać Arizona, z całą pewnością należy znać obowiązujące tam zasady ruchu drogowego. We wszystkich stanach USA przepisy ruchu drogowego są prawie identyczne. Różnią się od siebie bardzo często jedynie ograniczeniami prędkości i wysokościami kar za złamanie prawa. Jednak warto też mieć na uwadze, że są one inne niż te obowiązujące w Polsce. Co warto wiedzieć?

Po pierwsze, najważniejszą zasadą jest, że w Ameryce obowiązuje ruch prawostronny. Jednak kilka zasad może wywołać ogromne zdziwienie. Jedną z nich jest skręcanie w prawo na czerwonym świetle. Co to konkretnie znaczy? Otóż można skręcać w prawo mimo czerwonego światła, jeśli nie ma tabliczki “no turn on red”.

A white SUV parked with door open at a scenic overlook in South Mountain Park.  Phoenix, Arizona.
samochód, Phoenix, Arizona., licencja: shutterstock/By Keenai_Photography

Dodatkowo w Ameryce znak stop oznacza znak pierwszeństwa. Co więcej, wyprzedzanie odbywa się zawsze na lewym pasie. To nie wszystko. Na skrzyżowaniu podczas skręcania w lewo skręca się przed pojazdami skręcającym z przeciwległego kierunku. Należy także szczególną uwagę poświęcić na parkowanie. Samochód musi zostać zaparkowany zgodnie z kierunkiem jazdy pasa, co najczęściej oznacza parkowanie równoległe.

A co musisz wiedzieć o liniach? Otóż białe linie na jezdni rozdzielają pasy ruchu w tym samym kierunku jazdy. Natomiast pasy jazdy o przeciwnym kierunku jazdy rozdzielone są żółtymi liniami na jezdni. Ważne, by pamiętać, że poruszając się po Arizonie autem, nie możemy przekraczać pojedynczej, jak również podwójnej białej linii. Manewr wyprzedzania zawsze należy wykonywać lewym pasem.

Pamiętaj o pieszych!

Podobnie jak w naszym kraju, pieszy ma zawsze pierwszeństwo. Młodsze dzieci muszą podróżować w aucie na fotelikach, na tylnych siedzeniach. Światła w pojeździe mają być używane po zachodzie słońca oraz w czasie niepogody. W razie zatrzymania przez patrol policyjny należy zatrzymać się na poboczu, otworzyć okno, i czekać w samochodzie z rękami na kierownicy. Bardzo ważne jest, by nie wysiadać z samochodu. Jeśli tak się zachowamy, z całą pewnością możemy liczyć na to, że funkcjonariusz policji chwyci za broń. Należy także stosować się do zasad bezpieczeństwa podczas jazdy. Każdy pasażer musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.

Dlaczego warto wynająć auto na czas pobytu w Arizonie?

Arizona to stan o powierzchni aż 295 234 km². Co więcej, w jej bezpośrednim sąsiedztwie również znajduje się wiele atrakcyjnych lokalizacji, które warto zobaczyć. Niestety bez pojazdu trudno będzie podróżować i pokonywać odległości. W Stanach większość osób korzysta ze swoich pojazdów, zatem komunikacja miejska nie jest tak popularna, zdecydowanie będzie nam trudno przedostać się komfortowo do wszystkich dostępnych atrakcji. Oczywiście w całym stanie Arizona bez trudu uda się również znaleźć taksówki, jednak należy mieć świadomość, że opcja ta jest stosunkowo droga.

Bardzo dużą i ważną część Arizony stanowią parki. W związku z tym, że każdy z nich liczy po kilkanaście hektarów, normalnym zjawiskiem jest, że pieszo nie uda nam się zobaczyć wszystkich, atrakcyjnych miejsc. Tymczasem wielu zarządców parków na terenie Arizony, za uiszczeniem dodatkowej opłaty, umożliwia wejście na teren parku wraz z własnym środkiem transportu. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy niezwykle komfortowo zwiedzać całą powierzchnię, ciesząc się dużą oszczędnością czasu i bardzo łatwą dostępnością do każdego, dowolnie wybranego fragmentu parków.

Wynajęcie samochodu w Arizonie – jak to zrobić?

W związku z tym, że wynajem samochodów w Arizonie cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona użytkowników, powstało bardzo wiele firm, które zajmują się tego rodzaju usługami. W celu odnalezienia sprawdzonych, rzetelnych propozycji, warto skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na stronie internetowej https://www.rentalcars.com/. Przy użyciu wyszukiwarki w mgnieniu oka odnajdziesz preferowany pojazd do wypożyczenia, w niskiej cenie. Wystarczy podać takie dane, jak termin, typ pojazdu, jak również przedział cenowy, którym jesteś zainteresowany. Co więcej, warto również podać miejsce odbioru, jak również oddania wypożyczonego pojazdu. Dzięki temu otrzymasz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Warto również wskazać kilka sprawdzonych, najbardziej popularnych wypożyczalni aut, działających na terenie Phoenix- stolicy Arizony. Z całą pewnością jest to m.in.: Alamo, Enterprise Rent-A-Car, Thrifty, Avis, Advantage, Budget, Hertz. To z całą pewnością wypożyczalnie, w ramach których uda nam się uzyskać doskonałej jakości, czyste, w pełni sprawne technicznie auto, które stanie się głównym środkiem transportu podczas pobytu w Arizonie.

Podsumowanie

Chcesz spędzić wymarzony pobyt w Arizonie? Marzy Ci się dysponowanie własnym samochodem na czas wyjazdu, by spełnić swoje marzenia o poznaniu wielu ciekawy miejsc? Już dziś skorzystaj ze sprawdzonej wyszukiwarki i ciesz się doskonałymi ofertami wynajęcia samochodów, które umożliwią Ci realizację założonych celów i planów. Do dzieła!

Czytaj także: TOP 10 atrakcji w Arizonie, co zobaczyć i zwiedzić

Najbardziej instagramowe miejsca w Arizonie – sprawdź!

Poprzedni

Spanie na dziko przy Wielkim Kanionie (Grand Canyon)

Szpitale w Arizonie – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Następny

Dodaj komentarz