Wycieczki po Wielkim Kanionie (Grand Canyon) z Las Vegas

Tagi , , , , , , , ,

Jeśli myślisz o zaplanowaniu wycieczki po Wielkim Kanione Las Vegas do Wielkiego Kanionu, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii takich jak na przykład odpowiedni transport czy pogoda na miejscu. Z pewnością miejsce to będzie sporym kontrastem do Las Vegas. Niezależnie od tego, czy szukasz przygody, czy niezrównanych widoków, wizyta w Wielkim Kanionie może być urozmaiceniem od tętniącego życiem i gwarnego Las Vegas. Dowiedz się, jak zaplanować taki wyjazd.

Jak dostać się do Wielkiego Kanionu z Las Vegas?

Jeśli lubisz większą elastyczność i chcesz mieć swobodę zwiedzania, to jazda samochodem do Wielkiego Kanionu będzie najlepszym wyborem. Trasa widokowa zapewnia malownicze krajobrazy, sprawiając, że podróż jest równie urzekająca, jak sam cel podróży. Wyruszając w podróż do Wielkiego Kanionu z Las Vegas, masz do wyboru kilka malowniczych tras. Najpopularniejsze trasy to I-40 E lub US-93 S. Wybierając trasę, weź pod uwagę czas, jaki chcesz na nią przeznaczyć i preferencje, aby podróż była niezapomniana. Przed wyruszeniem w drogę upewnij się, że jesteś dobrze przygotowany na podróż: spakuj wystarczającą ilość wody, przekąsek i apteczkę pierwszej pomocy. Zaopatrz się także wcześniej w mapę lub system nawigacji GPS, który poprowadzi Cię przez malownicze pustynne tereny.

Couple climbing the walls in narrow Kaolin Wash slot canyon on White Domes Hiking Trail in Valley of Fire State Park in Mojave desert, Nevada, USA. Massive cliffs of striated red white rock formations
turyści na wakacjach, licencja: shutterstock/By Christopher Moswitzer

Ile czasu jedzie się do Wielkiego Kanionu z Las Vegas?

Najbliższym ze wszystkich punktów widokowych Wielkiego Kanionu jest West Rim. Oddalony jest on o około 205 km (nieco ponad dwie godziny jazdy autem) od Vegas Strip. West Rim jest zdecydowanie najwygodniejszą opcją na jednodniową lub nawet półdniową wycieczkę, jeśli masz mało czasu.

Zorganizowane wycieczki do Wielkiego Kanionu z Las Vegas

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że wycieczki z przewodnikiem zapewniają niesamowite wrażenia. Doświadczeni przewodnicy dzielą się spostrzeżeniami i historią po drodze. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wycieczkę autobusową, czy bardziej kameralną w małej grupie, wycieczki z przewodnikiem są mniej stresujące i mniej wymagające. Poza tym, wycieczki z przewodnikiem zapewniają wygodny sposób na poznanie Wielkiego Kanionu.

Co wiecej, różne pakiety wycieczek zaspokajają różne preferencje. Dodatkowo, logistyka transportu jest załatwiona, co pozwala skupić się na podziwianiu oszałamiającej scenerii dookoła drogi. Aby zapewnić sobie satysfakcjonujące wrażenia, należy wziąć pod uwagę kilka wskazówek przy wyborze wycieczki z przewodnikiem. Przede wszystkim doberz odpowiedni dla Ciebie czas trwania, wielkość grupy i konkretne atrakcje. Zanim jednak dokonasz zakupy wycieczki, przeczytaj recenzje innych podróżników, aby ocenić jakość wycieczki raz zweryfikować wiarygodność organizatora takiego tripu.

Woman standing on edge of rock formation with scenic view of limestone rock of Calico Hills near Red Rock Canyon National Conservation Area, Mojave Desert, Las Vegas, Nevada, USA. remote hiking trail
zwiedzanie wielki kanion, licencja: shutterstock/By Christopher Moswitzer

Wycieczki helikopterem z Las Vegas

Aby uzyskać naprawdę wyjątkową perspektywę widoku na Grand Canyon, rozważ wycieczkę helikopterem. Wznieś się ponad Wielki Kanion, doświadczając niezrównanych widoków. Dreszczyk emocji związany z wycieczką helikopterem nad Grand Canyon dodaje dodatkową warstwę emocji do przygody w Wielkim Kanionie. Kilka renomowanych firm oferuje wycieczki helikopterem nad Wielkim Kanionem. Wybieraj dokładnie.

Czytaj także: Wycieczka helikopterem nad Wielkim Kanionem (Grand Canyon)

Przygotuj się na ekscytujące doświadczenie podczas wycieczki helikopterem. Będziesz cieszyć się panoramicznymi widokami przez duże okna, natomiast piloci chętnie dzielą się ciekawymi historiami i fascynującymi faktami na temat geologii Wielkiego Kanionu – Grand Canyon. Pamiętaj, aby przygotować aparat fotograficzny, aby uchwycić jedyne w swoim rodzaju chwile.

Warto wiedzieć, że wycieczkę znajdziesz oraz kupisz online na stronie: https://www.tiqets.com/pl/grand-canyon-day-trips-from-las-vegas-bilety-l205579/. Z pewnością uda Ci się dobrać ją do swoich potrzeb!

Autorka: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Poprzedni

Wycieczka helikopterem nad Wielkim Kanionem (Grand Canyon)

Gdzie spać w miasteczku Page (Arizona)? Hotele i noclegi

Następny

Dodaj komentarz