Wycieczka helikopterem nad Wielkim Kanionem (Grand Canyon)

Tagi , , , , , ,

Wycieczka helikopterem nad Wielkim Kanionem jest ekscytującym przeżyciem, które da Ci możliwość podziwiania niesamowitych widoków, które Grand Canyon ma do zaoferowania. Wycieczki te nie są tanie, ale z pewnością warte swojej ceny. Helikoptery wylatują z Las Vegas, Zachodniego Brzegu Wielkiego Kanionu oraz Południowego Brzegu Wielkiego Kanionu. Dlatego też w naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące lotu nad Wielkim Kanionem, które mamy nadzieję, że pozwolą Ci na długo zapamiętać tę ekscytującą wycieczkę.

Loty z Las Vegas nad West Rim

Wycieczki helikopterem z Las Vegas oferują wiele opcji do wyboru, w tym opcje lądowania w Wielkim Kanionie, opcje powrotu o zachodzie słońca, a także taki lot można łączyć z innymi wycieczkami. Wiele z tych lotów odbywa się również nad jeziorem Mead i zaporą Hoovera, a niektóre obejmują nawet kieliszek szampana. Ceny mogą wahać się od 250 USD za osobę do ponad 500 USD za osobę. Przykładowo firma Maverick oferuje wycieczkę, która obejmuje lot nad Las Vegas i 30 minut spaceru w zachodniej części Wielkiego Kanionu. Mimo że lot nie zapewni zwiedzania Południowej Krawędzi Wielkiego Kanionu, to jest to ciekawa wycieczka, ponieważ można również zobaczyć Las Vegas.

Loty z Las Vegas, podczas których można zobaczyć South Rim

Istnieje także wycieczka, podczas której małym samolotem śmigłowym z Las Vegas polecisz na lotnisko Parku Narodowego Wielkiego Kanionu. Lotnisko to znajduje się w Tusayan, na południe od Wielkiego Kanionu. Wsiadasz do helikoptera i lecisz nad Dragon Corridor, który jest najszerszą i najgłębszą częścią Wielkiego Kanionu. Jest to około 25-30-minutowa trasa. Następnie w cenę wliczony jest transport lądowy do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu. Stąd można również podziwiać panoramiczne widoki wzdłuż Krawędzi South Rim. Na koniec tego samego dnia odlatujesz samolotem śmigłowym z powrotem do Las Vegas. W ofercie Papillon nazywa się ta wycieczka – Grand Canyon Deluxe with Helicopter Tour. Wycieczka trwa około 9,5 godziny, a ceny zaczynają się od 830 USD za osobę.

Loty z Południowej Krawędzi South Rim w Wielkim Kanionie (Grand Canyon)

Istnieją trzy firmy oferujące loty helikopterem z Południowej Krawędzi Wielkiego Kanionu: Maverick Helicopters, Grand Canyon Helicopters oraz Papillon Grand Canyon Helicopters. Wszystkie latają z lotniska, które znajduje się w Tusayan, około 15 minut jazdy na południe od Grand Canyon Village. Ze względu na przepisy, firmy te latają na tych samych dwóch trasach. Obie trasy są trasami „tylko powietrznymi”, co oznacza, że nie lądują w Wielkim Kanionie.

Charyn Canyon National Park. The road along the bottom of the Valley of Castles. Red rock formations formed as a result of erosion over millions of years. A small replica of the US Grand Canyon.
Park Narodowy Kanionu Charyna. Droga wzdłuż dna Doliny Zamków. Czerwone formacje skalne powstały w wyniku erozji na przestrzeni milionów lat. Mała replika Wielkiego Kanionu w USA., licencja: shutterstock/By AlexSipetyy

30-minutowa wycieczka nad Wielkim Kanionem

Dostępna jest 25-30-minutowa trasa helikopterem typu „out-and-back”, który startuje z South Rim do North Rim, a następnie zawraca, aby podążać podobną trajektorią z powrotem na lotnisko. Ma to tę zaletę, że pasażerowie po obu stronach helikoptera zobaczą podobne widoki za oknem, co może ułatwić robienie zdjęć. Ponadto część Wielkiego Kanionu, przez którą przebiega ten lot, nazywana jest Smoczym Korytarzem. Korytarz Smoka jest najszerszą i najgłębszą częścią Wielkiego Kanionu, więc widoki także są spektakularne.

W firmie Papillon wycieczka ta nazywa się jako North Canyon Tour. Papillon wykorzystuje helikoptery Bell, a ceny zaczynają się od 240 USD za osobę. Jeśli zarezerwujesz North Canyon Tour, na pokładzie helikoptera EcoStar, musisz liczyć się z cenami od 315 USD za osobę. W firmie Maverick ta sama trasa określana jest jako Canyon Dancer Tour i kupisz ją za 320 USD za osobę.

45-minutowa wycieczka helikopterem nad Wielkim Kanionem

Dostępna jest również 45-50-minutowa trasa w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Pozwala ona zobaczyć wschodnią część Wielkiego Kanionu i North Rim przed powrotem podobną trasą przez Dragon Corridor. W ten sposób można doświadczyć jeszcze więcej spektakularnych widoków Wielkiego Kanionu oprócz Korytarza Smoka. Tę wycieczkę oferują firmy: Papillon – Imperial with EcoStar Tour (ceny zaczynają się od 365 USD za osobę) oraz Maverick, który określa tę trasę jako Canyon Spirit Tour (ceny od 350 USD za osobę). Obie firmy korzystają z helikoptera EcoStar EC-130.

Natural unusual landscape red canyon of unusual beauty is similar to the Martian landscape, the Charyn canyon
Naturalny niezwykły krajobraz czerwonego kanionu o niezwykłej urodzie jest podobny do marsjańskiego krajobrazu, licencja: shutterstock/By Vizunchik

Loty z Zachodniej Krawędzi West Rim

Wycieczki helikopterem odlatujące z Zachodniej Krawędzi Wielkiego Kanionu obejmują tylko część West Rim. Niektóre z tych wycieczek lądują w kanionie i pozwalają na spacer. Papillon i Mustang Helicopters świadczą usługi na Zachodniej Krawędzi, a ceny zaczynają się od 175 USD za osobę. Niestety nie są dostępne wycieczki helikopterem, które podróżowałaby z Zachodniej Krawędzi do Południowej. Chociaż będziesz zachwycony widokami lotu z Zachodniej Krawędzi, nie doświadczysz ogromu i wspaniałości Wielkiego Kanionu, dopóki nie zobaczysz go z Południowej Krawędzi. Jeśli więc jest to jedyna szansa na zobaczenie Wielkiego Kanionu, zalecamy zobaczenie go z Południowej Krawędzi.

Czy warto polecieć helikopterem nad Wielkim Kanionem?

Oczywiście, że tak! Wielki Kanion jest po prostu niesamowity i nie można w pełni docenić jego wielkości oraz wspaniałości, dopóki nie zobaczy się go z lotu ptaka. Lot helikopterem pozwoli również zobaczyć części Wielkiego Kanionu, których nie można zobaczyć z punktów widokowych na Południowej Krawędzi, a także dowiedzieć się ciekawych faktów na temat Wielkiego Kanionu od pilota.

An unmarked black helicopter is shown from a side view while filming below, set against a solid, blue sky.
lot helikopterem nad wielkim kanionem., licencja: shutterstock/By kilmermedia

Gdzie najlepiej kupić wycieczkę helikopterem nad Wielkim Kanionem (Grand Canyon)?

Do wyboru masz wiele miejsc, w których możesz kupić wycieczkę helikopterem nad Wielki Kanionem w Arizonie. My jednak rekomendujemy zakup przez stronę: https://www.getyourguide.pl/tusayan-l91478/wielki-kanion-helikopter-north-rim-i-opcjonalna-wycieczka-hummer-t405929/?ranking_uuid=97737dff-e0e0-419c-8f6d-76589d73e81c. Znajdziesz tu szczegółowo opisany program lotu i inne atrakcje wliczone w cenę.

Czytaj także: Przewodnik po Wielkim Kanionie – zwiedzanie, bilety, wycieczki

Autorka: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Poprzedni

Lotniska w Arizonie – porty lotnicze, praktyczne informacje

Wycieczki po Wielkim Kanionie (Grand Canyon) z Las Vegas

Następny

Dodaj komentarz