Wiosna w Arizonie, jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju?

Tagi , ,

Arizona to jednym z pięćdziesięciu stanów należących do USA. Zajmuje dość sporą powierzchnię tego kraju, dlatego uplasowała się na szóstym miejscu pod względem wielkości. Arizona jest niezwykle popularnym kierunkiem turystycznym, a poznanie jej najciekawszych miejsc stanowi marzenie niejednego miłośnika podróży. Na tym obszarze kluczowym czynnikiem wpływającym na jakość zwiedzania jest pogoda. Wiosna w Arizonie, jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju?Zatem czy okres wiosenny to dobry moment na przemierzenie Arizony?

Dlaczego warto zwiedzić Arizonę?

Arizona to mnóstwo atrakcji, które nie są spotykane w żadnym innym miejscu na świecie. Stanowi jednoczesne połączenie niezwykłych krajobrazów, dzikiej flory i fauny, a także miast, które dosłownie tętnią życiem. W konsekwencji Arizona posiada atrakcje turystyczne idealne dla niemal każdego. Będąc w Arizonie koniecznie należy udać się do Wielkiego Kanionu i na własne oczy zobaczyć widok, który dostrzegalny jest także z kosmosu. W rzeczywistości mnogość atrakcji oferowanych przez Arizonę są trudne do obejrzenia. Istotne jest, aby czas w podróży móc maksymalnie wykorzystać i nie tracić czasu na poszukiwanie schronienia od dosłownie palącego słońca. Klimat panujący na Arizonie jest dość łatwy do przewidzenia, dlatego należy go uwzględnić podczas planowania swojego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Wiosna w Arizonie – klimat panujący w Arizonie

Klimat Arizony jest zaliczany do klimatów pustynnych. W trakcie dnia odczuwalne są bardzo wysokie temperatury, które nierzadko powodują, że wędrowanie po największych atrakcjach jest po prostu niemożliwe. Z kolei w nocy spadają do bardzo niskich wartości. Uporczywe ciepło odbiera cały entuzjazm zwiedzania, dlatego warto temu zapobiec i zaplanować wyjazd na najbardziej optymalny okres w roku. Przyjmuje się, że średnia roczna temperatura w Arizonie oscyluje wokół 28ºC, a wartość opadów wynosi zaledwie 195 mm deszczu, co jest niezwykle niską ilością. Przez większość roku można nie doświadczyć tam deszczu, bo aż 288 dni w skali roku jest suchych. Wilgotność powietrza kształtuje się na poziomie 31% i 6 w skali UV.

Temperatury i pogoda w Arizonie na wiosnę

Rekomendowane okresy podróży do Arizony przypadają na miesiące od lutego do maja, a ewentualnie także na październik i listopad. Wówczas temperatura jest wysoka, ale niezbyt wysoka. Dodatkowo plany nie będą pokrzyżowane przez opady deszczu.

Wiosna w Arizonie – pogoda w marcu

Średnia temperatura panująca w Arizonie w marcu może wahać się od 12 do 24ºC. Zazwyczaj przypadają trzy dni deszczowej, jednak wartość opadów wynosi zaledwie 11 mm. Pozostałe dni są w pełni suche. W ciągu doby występuje aż 10 godzin słonecznych.

Wiosna w Arizonie – pogoda w kwietniu

W kwietniu średnia temperatura w Arizonie zaczyna wzrastać i może wynosić od 14 do 27ºC. Tak jak w marcu, występują zaledwie trzy dni deszczowe, jednak suma opadów to zaledwie 4 mm, dlatego nie jest to żadna przeszkoda w planowaniu wycieczek. Wydłuża się także ilość godzin słonecznych w odniesieniu do marca. Z powodzeniem można wykorzystać aż 11 godzin słonecznych.

Wiosna w Arizonie – pogoda w maju

Arizona w maju jest przepiękna, jednak odczuwalne są coraz wyższe temperatury. Zgromadzone dane przedstawiają, że wahają się one od 18 do 32ºC. Wyższym temperaturom towarzyszy mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia opadów. Zazwyczaj występują tylko dwa dni z opadami deszczu. Suma opadów jest bardzo niska i wynosi 3 mm. W odniesieniu do kwietnia można dostrzec także o większą o dwie godziny liczbę godzin słonecznych, co jest znakomitą ilością do zaplanowania dłuższych wędrówek i wycieczek.

Czy warto jechać do Arizony na wiosnę?

Zdecydowanie okres wiosenny jest najlepszym wyborem, aby jechać do Arizony. Ten czas umożliwia maksymalne wykorzystanie dysponowanego czasu i tym samym zobaczenia jak największej ilości atrakcji turystycznych. W okresie wiosennym w górach jest dość chłodno, ale na pustyni ciepło. W tym okresie nie występują jednak skrajne temperatury, są one dość ustabilizowane. Z pewnością w tym czasie można uniknąć burz charakterystycznych dla sierpnia i września. Za wyjazdem w maju do Arizony przemawiają także niższe koszty wyjazdu ze względu na niższe stawki obowiązujące w tamtejszych hotelach.

Okres wiosenny na Arizonie to doskonały moment na zobaczenie kwitnących kwiatów, co jest doskonałym uzupełnieniem krajobrazu dzikiej natury. Na uwagę zasługuje kwitnienie kaktusów saguaro. North Rim jest ponownie otwarte po zimowym zamknięciu, dlatego można skorzystać z kolejnej atrakcji, a jego zwiedzanie wiosną jest czystą przyjemnością. Wyjazd do Arizony w okresie wiosennym to doskonały sposób, aby uniknąć charakterystycznych tłumów zmierzających do popularnych atrakcji. Dzięki temu przeżywanie tych widoków staje się wydarzeniem bardziej prywatnym i kameralnym. Także można liczyć na okazję do zrobienia lepszych zdjęć.

Wiosenny wypad do Arizony to doskonały sposób na pełne odkrycie interesujących miejsc. Panująca wówczas pogoda sprzyja delektowaniu się widokami, które zachwycają ludzi z całego świata. Jest to także idealny czas dla osób, które zdecydowanie wolą unikać upałów. Wyjazd w okresie wiosennym jest szczególnie rekomendowany dla rodzin z dziećmi, osób starszych, ludzi zmagających się z problemami kardiologicznymi

Pogoda w Arizonie od marca do listopada

Następny

Dodaj komentarz