Szpitale w Arizonie – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Tagi , , , , , , ,

Wycieczka do Arizony może okazać się niezapomnianą przygodą. Jednak należy pamiętać, że odpowiednie przygotowanie to podstawa. Przed wyjazdem trzeba zadbać o swoje zdrowie, a co za tym idzie dowiedzieć się, jak ewentualnie wygląda leczenie, aby dokupić odpowiednio kwotowo ubezpieczenie. Dodatkowo zalecamy też wiedzieć, gdzie znajdują się szpitale w Arizonie. Nigdy nie można być pewnym, że na wakacjach coś nas nie zaskoczy!

Podstawowy pakiet medyczny – co najczęściej obejmuje?

Podstawowy pakiet medyczny, który można zakupić wraz ze zorganizowaną wycieczką do Arizony, nie jest zwykle rozbudowany, a wartość kwotowa często będzie za niska przy wysokich cenach w Stanach. Warto wiedzieć, że służba zdrowia w Stanach Zjednoczonych różni się od tej w Polsce, bo jest sprywatyzowana. W ramach podstawowego pakietu medycznego będziemy mogli liczyć najczęściej na pomoc i pokrycie kosztów leczenia w nagłych przypadkach, takich jak złamania, oparzenia czy zatrucia. Najprawdopodobniej możliwa będzie też wizyta u lekarza pierwszego kontaktu oraz pierwszej pomocy. Pokryte zostaną też koszty transportu medycznego ambulansem, jeżeli będzie on konieczny. W ramach takiego podstawowego pakietu możliwy będzie też dostęp do podstawowych badań np. RTG bądź morfologia. Cena podstawowego pakietu medycznego może wahać się w granicach od 50 do ok.100 dolarów za osobę. Jednak przed wyborem należy się dokładnie zapoznać z warunkami, aby wiedzieć co wybrany pakiet obejmuje.

O co warto rozszerzyć swój pakiet medyczny?

Podczas planowania wycieczki do Arizony warto rozważyć wykupienie rozszerzonego pakietu medycznego, który zapewni ochronę w przypadku niespodziewanych sytuacji zdrowotnych. Rozszerzenie obejmować będzie koszty związane z opieką specjalistyczną. Będziemy mieć wówczas zapewniony dostęp do specjalistów w dziedzinach takich jak kardiologia, neurologia, ortopedia itd. Ponadto, dzięki rozszerzonemu pakietowi medycznemu będzie można liczyć też na zaawansowane badania diagnostyczne. Mowa tu chociażby o tomografii komputerowej czy specjalistycznych badaniach z krwi. Jeżeli cierpimy na choroby przewlekłe, dobrze byłoby też pomyśleć o wykupieniu pakietu, który obejmuje pomoc w przypadku ich zaostrzenia. Niektóre pakiety obejmują też możliwość pokrycia kosztów transportu do kraju w przypadku poważnej choroby. Aby przekonać się o tym, co dokładnie zawiera konkretny pakiet, należy przeanalizować jego treść przed wykupieniem ubezpieczenia.

Modern office architecture in Arizona
szpitale w Arizone, licencja: shutterstock/By paulmatthew

Najważniejsze szpitale w Arizonie

Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, czy nie będziemy musieli skorzystać z pomocy medycznej w szpitalu. Z tego też względu, warto zapoznać się z listą szpitali w Arizonie, którą przedstawiono poniżej:

1. Mayo Clinic Hospital

Adres: 5777 E Mayo Blvd, Phoenix, AZ 85054, USA

Mayo Clinic to szpital zapewniający całkiem szeroki zakres usług medycznych. Wyróżnia się szczególnie mocno pod względem zaawansowanego leczenia schorzeń kardiologicznych oraz neurologicznych. W Mayo Clinic przeprowadzane są też transplantacje organów. W szpitalu tym można uzyskać zarówno pomoc w przypadku nagłego zdarzenia, jak i w przypadku zaostrzenia się objawów chorób przewlekłych. Mayo Clinic jest bowiem wyposażony w wiele specjalistycznych oddziałów.

2. Banner – University Medical Center Phoenix

Adres: 1111 E McDowell Rd, Phoenix, AZ 85006, USA

Banner University Medical Center to zdecydowanie największy szpital pod względem liczby łóżek w całej Arizonie. Jest w stanie pomieścić aż 712 pacjentów. Wyróżnia go bardzo wysoka jakość opieki medycznej, co doceniają leczące się tam osoby. Uwagę zwraca też fakt, iż szpital prowadzi zaawansowane badania kliniczne. Można uzyskać tutaj pomoc w ramach wielu specjalistycznych oddziałów.

3. St. Joseph’s Hospital and Medical Center

Adres: 350 W Thomas Rd, Phoenix, AZ 85013, USA

St. Josephs Hospital and Medical Center to bardzo wyspecjalizowany szpital, znany przede wszystkim z niezwykle zaawansowanej opieki neurologicznej oraz neurochirurgicznej. Znajduje się tu wiele oddziałów, takich jak kardiologia, onkologia czy chirurgia. Można uzyskać tu pomoc zarówno w przypadku nagłych urazów, jak i chorób, także przewlekłych.

4. Phoenix Children’s Hospital

Adres: 1919 E Thomas Rd, Phoenix, AZ 85016, USA

Jest to jeden z największych szpitali dziecięcych w całej Arizonie. Specjalizuje się w pediatrii, a pacjentami są dzieci oraz młodzież. Znajdują się tutaj specjalistyczne oddziały takie jak kardiologia, neurochirurgia, ortopedia czy onkologia. W przypadku nagłego urazu czy choroby u dziecka uzyska ono tutaj fachową pomoc.

5. Tucson Medical Center

Adres: 5301 E Grant Rd, Tucson, AZ 85712, USA

To szpital ogólny z 641 łóżkami. Proponuje on wysokiej klasy opiekę medyczną, zwłaszcza w zakresie onkologii, kardiologii, ortopedii czy opieki nad noworodkami. Szpital ten wyróżnia się również przyjazną pacjentom atmosferą oraz zaawansowaną technologią medyczną.

6. Valleywise Health Medical Center

Adres: 2601 E Roosevelt St., Phoenix, AZ 85008

Średniej wielkości szpital dysponujący liczbą 325 łóżek. Proponuje on kompleksową opiekę pacjentom dorosłym oraz dzieciom, w tym również noworodkom. Placówka kładzie szczególny nacisk na profesjonalne leczenie schorzeń układu oddechowego, a także na traumatologię.

7. Chandler Regional Medical Center

Adres: 1995 W Frye Rd, Chandler, AZ 85224

Chandler Regional Medical Center to stosunkowo duży szpital, dysponujący liczbą 430 łóżek. Należy on do sieci placówek Diginity Health. Szpital oferuje szeroki zakres pomocy medycznej, zarówno w stanach nagłych, jak i w sytuacji przyjęć planowych. Specjalizuje się między innymi w opiece nad pacjentami z chorobami serca, nowotworami, a także w chirurgii ortopedycznej.

Wybierając szpital, do którego udamy się po pomoc, należy brać pod uwagę różne kryteria. W sytuacjach nagłych najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście udanie się po pomoc do placówki znajdującej się najbliżej. Jeśli doszło zaś do zaostrzenia choroby przewlekłej, lepiej poświęcić trochę czasu na analizę tego, w którym szpitalu uzyska się najbardziej fachową pomoc. Koniecznie sprawdźmy również to, czy dana placówka udzieli pomocy w ramach pakietu medycznego, który został wykupiony przed wyjazdem.

Czytaj także: Arizona – co warto zobaczyć, hotele, noclegi, zabytki i atrakcje

Poprzedni

Wynajęcie samochodu w Arizonie – polecane miejsca, co wiedzieć

Ile kosztują wakacje w Arizonie – co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz