Spanie na dziko przy Wielkim Kanionie (Grand Canyon)

Tagi , , , , ,

Szukasz miejsca do spania na dziko podczas zwiedzania Wielkiego Kanionu (Grand Canyon)? Jeśli chcesz zatrzymać się tu na noc, to w Parku znajdują się kempingi zarówno przy Południowej, jak i Północnej Krawędzi, a także poza parkiem. Jak dokładnie wygląda spanie na dziko przy Wielkim Kanionie? Co trzeba wiedzieć? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co istotne!

Czy można spać na dziko w dowolnym miejscu w Wielkim Kanionie?

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz po prostu wjechać na teren Wielkiego Kanionu i zacząć rozbijać namiot, odpowiedź brzmi: nie! Park Narodowy Wielkiego Kanionu ma cztery kempingi, trzy na bardziej popularnej Południowej Krawędzi Parku i jeden na Północnej Krawędzi, która jest mniej odwiedzana i zamknięta w zimie. Jeśli chcesz spać na Południowej Krawędzi, to można dokonać wcześniejszych rezerwacji za pośrednictwem strony Recreation.gov dla Mather Campground i Desert View Campground. Co wiecej, na kempingu Desert View wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Rezerwacji na Trailer Village RV Campground można dokonać na stronie VisitGrandCanyon.com, ponieważ jest on prowadzony przez prywatnego koncesjonariusza, a nie przez służby Parku. Pamiętaj, że również na North Rim wymagana jest wcześniejsza rezerwacja na North Rim Campground i można jej dokonać także na stronie Recreation.gov.

Amazing view of the Grand Canyon, near the Skywalk observation deck. Arizona. United States of America
Niesamowity widok na Wielki Kanion, niedaleko tarasu widokowego Skywalk. licencja: shutterstock/By Lebid Volodymyr

Spanie na dziko przy Wielkim Kanionie (Grand Canyon) – najlepsze miejsca

Nie musisz jednak wjeżdżać na teren Wielkiego Kanionu, aby spać na jednym z czterech dostępnych kempingów. Możesz spać na dziko w pobliżu wejść do Wielkiego Kanionu (Grand Canyon) za darmo. Wystarczy jednak wiedzieć gdzie dokładnie. Poniżej znajdziesz propozycję najlepszych miejsc do spania na dziko przy Wielkim Kanionie (Grand Canyon).

Forest Road 302 Dispersed Camping

Oddalony o około 4 km od South Entrance, Forest Service Road 302 oferuje doskonałe miejsce na kemping. Położony jest na skraju miasta Tusayan, więc możesz cieszyć się łatwym dostępem do usług w mieście. Główną wadą biwakowania wzdłuż FR 302 jest to, że znajdziesz się bezpośrednio pod wieloma trasami lotów z pobliskiego lotniska. Aby się tu dostać, należy zjechać z autostrady 64 na południowym krańcu Tusayan, na drogę FR 302. Kontynuuj jazdę, aż zaczną pojawiać się kempingi, około 400 metrów od autostrady. Droga jest przejezdna dla większości pojazdów.

Velika Korita or Great canyon of Soca river, Bovec, Slovenia. Beautiful vivid turquoise river stream rapids, running through canyon surrounded by forest. Soca river, Triglav National Park, Julian Alps
Velika Korita lub Wielki Kanion rzeki Soca, Bovec, Słowenia. Piękne, żywe turkusowe bystrza rzeczne, biegnące przez kanion otoczony lasem. Rzeka Soca, Park Narodowy Triglav, Alpy Julijskie, licencja: shutterstock/By srechitan

Forest Road 306

Po przeciwnej stronie autostrady 64 znajduje się inne miejsce, na którym możesz spać na dziko – Forest Service Road 306. Jest to świetna opcja, jeśli okaże się, że FR 688 jest pełny lub jeśli szukasz nieco spokojniejszego miejsca. Droga może być czasami nieco podmyta, ale ogólnie rzecz biorąc, przez większą część roku jest dostępna. Podobnie jak w przypadku większości rozproszonych kempingów w pobliżu Wielkiego Kanionu, im bardziej cofasz się od drogi, tym bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz trochę odosobnienia. Z tego miejsca nadal można łatwo dostać się do Parku, a także uzyskać dostęp do usług znajdujących się w Tusayan.

Long Jim Loop

Long Jim Loop to popularny nieco rozproszony obszar kempingowy, który znajduje się w pobliżu Wielkiego Kanionu, za małym miasteczkiem Tusayan. Chociaż te miejsca nie są najbardziej prywatne, trudno byłoby znaleźć bardziej dogodną lokalizację do zwiedzania South Rim. Droga jest przejezdna dla większości pojazdów, a niektóre miejsca mogą pomieścić nawet większe kampery. Biorąc pod uwagę lokalizację Long Jim Loop, należy starać się przyjechać jak najwcześniej, ponieważ miejsca szybko są zapełniane. Miasto Tusayan jest południową bramą do Wielkiego Kanionu. Pamiętaj także, że lepiej zrobić zakupy z wyprzedzeniem, aby niczego nie szukać. W Long Jim Loop nie ma źródła wody, więc musisz zakupić zapas w Tusayan.

The Colorado Plateau the Great Canyon at Sunset, Grand Canyon National Park, Arizona, USA.
Płaskowyż Kolorado Wielki Kanion o zachodzie słońca, Park Narodowy Wielkiego Kanionu, Arizona, USA., licencja: shutterstock/By TomaszWozniak

Saddle Mountain Overlook

Kemping Saddle Mountain Overlook oferuje jedne z najbardziej spektakularnych widoków, jakie można znaleźć w okolicy. Położony na Północnej Krawędzi Wielkiego Kanionu, ten rozproszony obszar kempingowy znajduje się około 1 godziny jazdy samochodem od wejścia North Rim. Droga dojazdowa wysypana jest żwirem, więc musisz jechać uważnie i dość wolno. Jazda jest jednak tego warta, ponieważ można stąd podziwiać piękne widoki na Wielki Kanion. Pamiętaj też, że jest to odległy obszar bez wody i innych udogodnień. Dlatego też należy odpowiednio się przygotować.

Marble View Dispersed Camping

Marble View to odosobnione miejsce na spanie na dziko w pobliżu North Rim Wielkiego Kanionu. Aby tam dotrzeć, musisz jechać drogą leśną przez ponad 25 km, zanim wyłonisz się z lasu, aby podziwiać wspaniałe widoki. Obszar może pomieścić około pięciu samochodów, ale biorąc pod uwagę długą drogę, rzadko jest pełny. Co więcej, w Marble View nie ma żadnych udogodnień. Dodatkowo jesteś dość daleko od cywilizacji, więc przyjedź przygotowany i ciesz się jednymi z najlepszych widoków w okolicy. Chociaż jesteś oddalony o 27 km od North Entrance prowadzącego do Wielkiego Kanionu, jazda zajmie Ci około 1 godziny, biorąc pod uwagę wąską drogę, aby się tam dostać.

Czytaj także: Gdzie spać przy Wielkim Kanionie (Grand Canyon) – noclegi i hotele

Przewodnik po Wielkim Kanionie – zwiedzanie, bilety, wycieczki

Autorka: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Poprzedni

Gdzie spać w miasteczku Page (Arizona)? Hotele i noclegi

Wynajęcie samochodu w Arizonie – polecane miejsca, co wiedzieć

Następny

Dodaj komentarz