Najbardziej instagramowe miejsca w Arizonie – sprawdź!

Tagi , , , , ,

Arizona jest pełna miejsc, które są idealne do zrobienia niezapomnianego zdjęcia! Niezależnie od tego, czy szukasz malowniczego krajobrazu, przed którym możesz zrobić kilka zdjęć, czy też estetycznego budynku, poniżej znajdziesz listę niesamowitych miejsc, które możesz wrzucić na Instagram. Oto najbardziej instagramowe miejsca w Arizonie!

Antelope Canyon

Kanion Antylopy to jedno z najpiękniejszych miejsc w Arizonie, a przy okazji też w całych Stanach Zjednoczonych. Obiekt ten w ostatnich latach stał się popularnym miejscem turystycznym i nie bez powodu. Faliste rowki i zakręty widoczne w Kanionie Antylopy powstały w wyniku wieloletniej erozji. Kanion Antylopy składa się z dwóch części: Górnego i Dolnego Kanionu. Najpopularniejszy jest Dolny Kanion, ponieważ słońce najpiękniej oświetla to miejsce. Kanion Antylopy znajduje się około 10 minut od miasta Page lub jeśli jedziesz z Phoenix, musisz przygotować się na około 4 godziny jazdy. Możesz także zdecydować się na wycieczkę z przewodnikiem, jeśli masz wynajętego samochodu. Warto zabrać ze sobą wygodne buty do chodzenia i wodę.

Waves of stone at lower antelope canyon
Fale kamienia w dolnym kanionie antylopy, licencja: shutterstock/By Stan Zhou

Dodatkowo na miejscu znajdują się sklepy, gdzie można kupić przekąski i pamiątki. Pamiętaj także, że Kanion Antylopy da się zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem Nawaho. Wycieczki wyprzedają się bardzo szybko w miesiącach letnich, więc jeśli chcesz odwiedzić to piękne miejsce, zalecamy rezerwację z dużym wyprzedzeniem.

Monument Valley

Jednym z najlepszych miejsc w Arizonie do zrobienia zdjęć na Instagram jest Monument Valley. Obszar ten znajduje się na wschodniej granicy stanów Utah i Arizona. Wysokie wzgórza oraz kaniony sprawiają, że jest to wspaniałe miejsce do robienia zdjęć na Instagramie zarówno o wschodzie, jak i zachodzie słońca. Możesz zatrzymać się w wielu wyjątkowych punktach widokowych, takich jak The Three Sisters, Elephant Butte, John Ford’s Point Overlook, Camel Butte, The North Window Overlook oraz kilku innych. W punkcie widokowym John Ford’s Point znajduje się słynny „Samotny jeździec na koniu”, z którym można zrobić sobie zdjęcie.

Monument Valley, Arizona, USA at dawn.
Monument Valley, Arizona, USA o świcie., licencja: shutterstock/By vivek makavana

Cathedral Rock

Jeśli szukasz idealnego miejsca do zrobienia zdjęcia w Arizonie, nie szukaj dalej niż Cathedral Rock. To piękne wzgórze z piaskowca znajduje się w Sedonie, przy Back O Beyond Road, naprzeciwko Kaplicy Świętego Krzyża – Chapel of the Holy Cross. Wejście na teren obiektu wymaga uiszczenia opłaty w wysokości około 5 USD za pojazd. Warto przeznaczyć na zwiedzanie i fotografowanie co najmniej 1,5 godziny. Ponieważ wędrówka po Cathedral Rock jest jedną z najpopularniejszych rzeczy do zrobienia podczas jednodniowej wycieczki do Sedony, warto zaplanować wędrówkę o wschodzie lub zachodzie słońca, aby uniknąć tłumów i zrobić najbardziej malownicze zdjęcia. Po dotarciu na szczyt znajduje się wiele doskonałych miejsc do robienia zdjęć.

Viewpoint at the top of Cathedral Rock trail in Sedona Arizona
Punkt widokowy na szczycie szlaku Cathedral Rock w Sedona w Arizonie, licencja: shutterstock/By melissamn

Jednak najlepszym miejscem jest niewielka półka, do której można dojść wzdłuż prawej strony szczytu. Tutaj można usiąść na skale lub stanąć, aby zrobić spektakularne zdjęcie z malowniczymi czerwonymi skałami w tle. Jeśli wędrujesz w bardziej ruchliwym czasie, być może będziesz musiał poczekać 10-15 minut, aby zrobić zdjęcie. Warto jednak poczekać, aby mieć całą półkę dla siebie!

Devil’s Bridge

Arizona jest pełna godnych Instagrama widoków i zabytków. Od wysokich saguarów po ukryte jaskinie, na pewno będziesz pod wrażeniem. Być może jednym z najbardziej popularnych miejsc jest Devil’s Bridge. Nie pozwól, aby popularność tego miejsca Cię odstraszyła. Nieco męcząca wędrówka jest w 100 procentach tego warta! Jest to ruchliwy szlak, więc pamiętaj, aby wybrać się tu wcześnie rano lub przed zamknięciem, aby znaleźć miejsce parkingowe. Jeśli przyjedziesz tu o wschodzie słońca, zobaczysz nawet wiele balonów szybujących w oddali. Gdy dotrzesz do słynnego mostu skalnego, prawdopodobnie będziesz musiał poczekać w kolejce, aby zrobić zdjęcie. To idealny czas na zjedzenie przekąski i podziwianie widoków! Warto wiedzieć, że Devil’s Bridge jest znacznie szerszy niż wygląda na zdjęciach, ale nadal musisz zachować zdrowy rozsądek i uważać, zwłaszcza jeśli zwiedzasz to miejsce z dziećmi.

Travel in Devil's Bridge Trail, scenic view panoramic landscape in Sedona, Arizona, USA. Happy woman on the famous trail in Sedona. High quality photo
evil’s Bridge Trail, malowniczy widok na panoramiczny krajobraz w Sedonie, Arizona, USA, licencja: shutterstock/By TravnikovStudio

Airport Mesa

Jeśli szukasz niesamowitego miejsca do robienia zdjęć z panoramicznym widokiem na czerwone skały Sedony udaj się do Airport Mesa! Jest to jedno z najlepszych miejsc w całej Arizonie do robienia zdjęć godnych Instagrama. W rzeczywistości cały szlak Airport Loop, zaczynający się od lotniska Mesa, jest jednym z najlepszych szlaków w Sedonie. Jeśli przejdziesz krótkim szlakiem na szczyt Mesa, możesz podziwiać doskonałe formacje skalne Sedony. Jest to idealne miejsce do fotografowania zarówno o wschodzie, jak i zachodzie słońca. Aby dostać się do Airport Mesa, musisz jechać drogą Airport Road w kierunku lotniska Sedona. Po lewej stronie drogi w kierunku lotniska znajduje się kilka miejsc parkingowych.

Airport Mesa in Sedona, Arizona
Airport Mesa w Sedonie w Arizonie,licencja: shutterstock/By andrewsound

Miejsca te szybko się zapełniają, a ich liczba jest ograniczona. Jeśli miejsca obok Mesa są zajęte, kontynuuj jazdę w kierunku lotniska, gdzie znajduje się duży parking za około 3 USD. Stamtąd możesz dojść jednokierunkowym szlakiem w dół do Airport Mesa aby zrobić kilka zdjęć z alternatywnego punktu widokowego znajdującego się w pobliżu parkingu. Te widoki są równie wspaniałe, ale skierowane są tylko na północny zachód, dzięki czemu świetnie nadają się na zachód słońca.

Park Narodowy Saguaro

Niewiele jest takich miejsc jak Park Narodowy Saguaro – Saguaro National Park. Nazwano go na cześć kaktusa saguaro (tego słynnego, wysokiego z wyciągniętymi ramionami). Park ten jest marzeniem każdego fotografa, szczególnie podróżującego z Europy. Wstęp kosztuje około 25 USD za pojazd, ale za tę jedną opłatę można uzyskać dostęp do całego parku na siedem dni. Kaktusy rozciągają się jak okiem sięgnąć. Tworzą one piękne, godne Instagrama krajobrazy, niezależnie od tego, czy zbliżasz się do nich, czy też pokazujesz wspaniały pustynny krajobraz. Park znajduje się w pobliżu miasta Tucson w stanie Arizona. Tucson dzieli park na dwie części, dzieląc go na Saguaro East i Saguaro West. Doskonałe widoki można znaleźć w obu tych obszarach, ale naszym zdaniem najlepsze widoki oferuje Saguaro West.

Saguaro Cactus in Saguaro National Park Arizona at sunrise
Kaktus Saguaro w Parku Narodowym Saguaro w Arizonie o wschodzie słońca, licencja: shutterstock/By Dounia LG

Jak zatem widzisz, masz już szeroki zestaw najbardziej instagramowych miejsc w Arizonie. Uda się zatem stworzyć niesamowite fotografie!

Czytaj także: Co kupić w Arizonie i jakie pamiątki przywieźć?

Autorka: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Poprzedni

Podpowiadamy co warto zjeść w Arizonie!

TOP 10 atrakcji w Arizonie, co zobaczyć i zwiedzić

Następny

Dodaj komentarz