Jezioro Powell – przewodnik, zwiedzanie, bilety, wycieczki

Tagi , , , , , ,

Jezioro Powell cieszy się sporym zainteresowaniem wśród turystów. Jeżeli i Ty chcesz się nad nie wybrać, to koniecznie dowiedz się o nim czegoś więcej. Przydatne będą zwłaszcza informacje o lokalizacji tego jeziora, jak również ciekawostki na jego temat. Pomocne mogą okazać się fakty dotyczące głębokości zbiornika czy punktów widokowych, które znajdują się w pobliżu Jeziora Powell.

Najważniejsze informacje przed wyjazdem

Gdzie znajduje się Jezioro Powell?

Jezioro Powell znajduje się w Stanach Zjednoczonych i należy uznać je za drugie co do wielkości sztuczne jezioro w całym kraju. Zbiornik zlokalizowany jest na jednej z najbardziej znanych rzek w USA, czyli Kolorado. Jego dobra lokalizacja sprawia, że jezioro Powell przyciąga wielu mieszkańców USA oraz turystów pochodzących z innych krajów.

W jakim stanie jest Jezioro Powell?

Jeżeli chcesz dotrzeć nad jezioro Powell, z pewnością przydadzą Ci się nieco bardziej szczegółowe informacje dotyczące jego lokalizacji. Mowa tu chociażby o nazwach stanów, na których terytorium ulokowany jest ów zbiornik. Otóż okazuje się, że jezioro Powell znajduje się na terenie dwóch stanów USA. Mowa tu o stanie Utah oraz o stanie Arizona.

Reflection canyon in Powell lake, USA
Kanion refleksji w jeziorze Powell, USA, licencja: shutterstock/By

Jak dojechać do Jeziora Powell?

Dojazd do jeziora Powell jest dość dobry, najprawdopodobniej z uwagi na popularność zbiornika. W okolice jeziora można dotrzeć samochodem z różnych kierunków. Prowadzą do niego trasy z wielu dużych i popularnych miast w USA. Mowa tu o Las Vegas czy też o Phoenix. W celu bezproblemowego dotarcia w okolice jeziora Powell najlepiej korzystać z nawigacji.

Najlepsze miejsca na zdjęcia nad Jeziorem Powell

Jeżeli wybierasz się nad jezioro Powell, przydadzą Ci się informacje dotyczące tego, jakie są najlepsze miejsca na zdjęcia nad tym zbiornikiem. Zostały one wymienione i scharakteryzowane poniżej:

Horseshoe Bend

To zakole rzeki Kolorado w kształcie podkowy. Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc fotograficznych w USA. Odwiedzający mogą dojść do punktu widokowego z parkingu w Page, co zajmuje około 15-20 minut pieszo. Widok na zakole jest naprawdę spektakularny, szczególnie o wschodzie i zachodzie słońca. To właśnie wtedy warto pokusić się o zrobienie pamiątkowych zdjęć!

Wahweap Marina

Wahweap Marina to główny punkt wyjścia dla rejsów po Jeziorze Powell. Można tu wynająć łodzie, kajaki czy skorzystać z wycieczek z przewodnikiem. Marina oferuje również wspaniałe widoki na jezioro i otaczające góry, dlatego miejsce to jest godne polecenia dla każdego fotografa amatora.

Lake Powell National Park Landscape Photos.
Zdjęcia krajobrazowe Parku Narodowego Lake Powell., licencja: shutterstock/By

Szlak do Lone Rock

Lone Rock to imponująca formacja skalna wystająca z wody nad Jeziorem Powell. Jest to popularne miejsce na kemping, wędrówki i fotografowanie. Szlak prowadzący do Lone Rock jest stosunkowo łatwy i dostępny. Zdjęcia robione na tle monumentalnych kamieni prezentują się niesamowicie, zwłaszcza o zachodzie słońca.

Alstrom Point

Alstrom Point zapewnia bezsprzecznie jedne z najlepszych widoków na majestatyczne Jezioro Powell. To idealne miejsce na zachód słońca, gdzie można podziwiać panoramę jeziora oraz otaczających go formacji skalnych. Miejsce to jest bardziej odosobnione, co oznacza mniej turystów i spokojniejszą atmosferę. Doskonale odnajdą się tu fotografowie introwertycy.

Historia i ciekawostki na temat Jeziora Powell

Zanim wybierzesz się na wycieczkę w okolice jeziora Powell, koniecznie zapoznaj się z jego krótką historią i ciekawostkami na jego temat. W ten sposób o wiele łatwiej będziesz mógł się wczuć w wyjątkową atmosferę tego pięknego miejsca. Otóż okazuje się, że jezioro Powell powstało w wyniku budowy Zapory Glen Canyon (Glen Canyon Dam) na rzece Kolorado. Budowę zapory rozpoczęto w 1956 roku, a zakończono w 1966 roku, a więc dekadę później. Co dość interesujące, nazwa jeziora pochodzi od Johna Wesleya Powella, amerykańskiego geologa i podróżnika, który jako pierwszy przepłynął w dół rzeki Kolorado. Trzeba zaznaczyć, że to trasa uważana za niebezpieczną i ryzykowną, z uwagi na rwący nurt.

Lake Powell Daytime Summer With Rocks
Lato w Lake Powell w ciągu dnia ze skałami, licencja: shutterstock/By

Jeziora Powell – głębokość

Jeżeli wybierasz się nad jezioro Powell, na pewno przydadzą Ci się informacje dotyczące jego głębokości. Otóż okazuje się, że zbiornik ten posiada maksymalną głębokość około 170 metrów (560 stóp). Jest to naprawdę sporo, dlatego przebywając w pobliżu jeziora należy zachować daleko posuniętą ostrożność.

Jeziora Powell – jaka wielkość?

Jezioro Powell należy do całkiem imponujących zbiorników, jeżeli chodzi o rozmiar. Jak się bowiem okazuje, posiada ono powierzchnię oscylującą w granicach 1,627 km². Jak już zaznaczono wyżej, jest to drugi co do wielkości sztuczny zbiornik wodny w całych Stanach Zjednoczonych. Duży rozmiar jeziora to nie jedyny jego atut. Warte odnotowania jest również to, iż tereny wokół zbiornika są bardzo dobrze zagospodarowane.

Zapora Glen Canyon (Glen Canyon Dam)

Zapora Glen Canyon jest betonową zaporą łukowo-grawitacyjną, która znajduje się na rzece Kolorado w pobliżu miasta Page, Arizona. Ma wysokość 216 metrów (710 stóp) i tworzy jezioro Powell, które jest jednym z największych sztucznych zbiorników w USA.

Punkty widokowe nad Jeziorem Powell

 1. Alstrom Point – znany z pięknych zachodów słońca.
 2. Wahweap Overlook – oferuje panoramiczne widoki na jezioro.
 3. Lone Rock – popularne miejsce kempingowe i fotograficzne.

Zwiedzanie Jeziora Powell

Zwiedzanie Jeziora Powell można podzielić na różne aktywności:

 • Rejsy łodzią – najpopularniejszy sposób na odkrywanie jeziora.
 • Wędrówki – szlaki w okolicach jeziora oferują piękne widoki.
 • Sporty wodne – takie jak narty wodne, kajakarstwo czy stand-up paddleboarding.

Ile czasu trwa zwiedzanie Jeziora Powell?

Czas zwiedzania Jeziora Powell zależy od wybranych atrakcji. Krótkie wycieczki mogą trwać kilka godzin, natomiast bardziej intensywne zwiedzanie, w tym rejsy łodzią i wędrówki, może zająć cały dzień lub nawet kilka dni. Jeżeli chcesz się zrelaksować i doskonale wypocząć, zaplanuj nieco dłuższy pobyt w tej okolicy.

Helicopter cockpit scenic flight over Horseshoe Bend of Colorado River in Arizona, United States. Downstream from the Glen Canyon Dam and Lake Powell.
Malowniczy lot w kokpicie helikoptera nad Horseshoe Bend na rzece Kolorado w Arizonie, Stany Zjednoczone, licencja: shutterstock/By

Dlaczego warto odwiedzić Jezioro Powell?

Jezioro Powell to jedno z najpiękniejszych miejsc w USA, oferujące niesamowite widoki, różnorodne atrakcje i możliwości rekreacyjne. Wizyta tutaj to szansa na zobaczenie niezwykłych formacji skalnych, krystalicznie czystej wody i niesamowitych krajobrazów.

Największe atrakcje Jeziora Powell

Jeżeli planujesz wypoczynek nad jeziorem Powell, koniecznie zapoznaj się z największymi atrakcjami tego wyjątkowego miejsca. Zostały one wymienione i krótko scharakteryzowane poniżej:

Rejsy łodzią po Jeziorze Powell

To jedna z najpopularniejszych atrakcji. Oferują możliwość dotarcia do miejsc niedostępnych z lądu, w tym ukrytych zatoczek, piaszczystych plaż i formacji skalnych. Można wynająć różne typy łodzi, w tym:

 1. Houseboats – pozwalają na kilkudniowe rejsy z wygodą domu.
 2. Powerboats – idealne na szybkie zwiedzanie jeziora.
 3. Kayaks and Canoes – doskonałe dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Wycieczki do Jaskini Dangling Rope

Jaskinia Dangling Rope to ukryty klejnot dostępny tylko drogą wodną. Miejsce to jest idealne do nurkowania z rurką, pływania i piknikowania w malowniczym otoczeniu. Bez względu na to, którą aktywność preferujesz, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że będziesz zadowolony.

Wędrówki oraz trekking

Region wokół Jeziora Powell zapewnia liczne szlaki piesze, które prowadzą przez niesamowite krajobrazy pustynne, kaniony i wzdłuż brzegu jeziora.

 1. Szlak do Rainbow Bridge – jest jednym z bardziej znanych szlaków, prowadzi do Pomnika Narodowego Rainbow Bridge. Jest dosyć wymagający, ale długość trasy zawsze można dostosować do swoich aktualnych możliwości.
 2. Szlak Wiregrass Canyon – mniej znany, ale oferujący niesamowite widoki i spokojniejszą atmosferę, idealnie nadaje się dla rodzin, także z dziećmi.

Pływanie i relaks na plażach

Wokół Jeziora Powell znajduje się wiele wspaniałych, piaszczystych plaż, które są idealne do pływania, opalania się i relaksu. Niektóre z popularnych plaż to Lone Rock Beach i Wahweap Beach. Przyciągają one rzesze turystów oraz okolicznych mieszkańców. Nie zdziw się więc, że plaża w sezonie wakacyjnym będzie dość zatłoczona. Jeżeli wybierzesz się na którąś z plaż z samego rana, istnieje jednak duże prawdopodobieństwo tego, że będziesz mieć dokładnie tyle miejsca, ile potrzebujesz.

Czytaj także: Gdzie spać w miasteczku Page (Arizona)? Hotele i noclegi

Poprzedni

Dlaczego warto jechać do Arizony?

Bilety do Dolnego Kanionu Antylopy -zorganizowana wycieczka

Następny

Dodaj komentarz