Internet w Arizonie – co warto wiedzieć?

Tagi , , , , ,

Telefon komórkowy ostatnimi laty stał się niezbędnym narzędziem dla podróżników. Natomiast warto wiedzieć, że każdy kraj ma swoją specyfikę, jeśli chodzi o dostęp do Internetu za pomocą telefonu komórkowego, a Arizona i Stany Zjednoczone nie są w tym przypadku wyjątkiem. Ważne jest, aby porównać i zestawić oferty różnych dostawców Internetu w Arizonie, aby móc określić, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, budżetowi i stylowi podróżowania. Jak zatem działa Internet w Arizonie? Jakie są koszty? O tym w naszym wpisie!

Internet w Arizonie – kilka najważniejszych informacji

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do Internetu za pomocą telefonu komórkowego w Arizonie i ogólnie w całych Stanach Zjednoczonych, to masz do wyboru dwie opcje:

  • Skontaktuj się z lokalnym dostawcą usług w sprawie pakietów roamingowych dla Stanów Zjednoczonych;
  • Kup przedpłaconą kartę SIM.

Warto też wiedzieć, że w większości przypadków to właśnie ta druga opcja jest bardziej opłacalna. Najtańszym sposobem na uzyskanie dostępu do Internetu w telefonie komórkowym podczas pobytu w Arizonie jest zakup karty SIM. Karta SIM to karta przedpłacona, która zapewnia między innymi pakiet danych umożliwiający dostęp do Internetu. Kartę tę należy zainstalować w telefonie, zastępując swojego krajowego operatora. Po podróży możesz zachować ją jako pamiątkę z Arizony!

Co ciekawe, obecnie w wielu krajach można skorzystać także z wirtualnej karty, co może stać się sporym ułatwieniem. Niemniej pamiętaj, że gdy wybierasz nową kartę, to dobrze umieścić ją w niezależnym telefonie, aby w razie problemów nie stracić dostępu do aplikacji z codziennej komórki.

Którą kartę SIM wybrać?

Według wielu podróżników z całego świata najlepszą opcję przedpłaconej karty SIM w Arizonie oferuje T-Mobile. Możesz mieć 10 GB danych za około $56. Pakiety te obejmują nielimitowane połączenia i SMS-y i jest przy tym ważny przez 30 dni. A najlepsze jest to, że możesz zamówić kartę SIM w domu przed wyjazdem. W ten sposób nie będziesz musiał tracić cennego czasu na szukanie karty SIM po dotarciu na miejsce.

Close up hands unrecognizable woman holding mobile phone smartphone cellphone tech online ordering internet buyer chatting texting shopping mall client web digital gadget cyberspace customer ecommerce
internet w arizonie telefon, licencja: shutterstock/By Maya_lab

Poza tym karta T-Mobile „Simply Prepaid” jest dostępna w sklepach Walmart w całych Stanach Zjednoczonych. Jeśli potrzebujesz tylko Internetu i nie potrzebujesz dzwonić, możesz uzyskać przedpłacony Internet w pakiecie 5G za około $10. Ten ostatni może być również używany na tablecie, co jest dobre, jeśli zabierasz całą rodzinę na wakacje do Arizony! Pamiętaj jednak, aby dopasować produkt do swoich konkretnych potrzeb. Porównaj najlepszych dostawców Internetu, aby zobaczyć, które firmy oferują usługi wpisujące się w Twoje oczekiwania!

Przykładowe ceny kart SIM w Arizonie

  • Karta SIM T-Mobile: 10GB – $56 / Karta eSIM T-Mobile: 10GB – $43;
  • Karta SIM AT&T 16GB, Internet 4G/5G – $ 55 (+podatki i około $ 10 opłaty) całość łącznie $75

Jak zainstalować kartę SIM?

Aby korzystać z karty SIM, należy wiedzieć, jak zainstalować ją w telefonie. W przypadku iPhone’a potrzebny będzie mały klucz do wyjmowania (dostarczany z kartą SIM), aby wysunąć tackę SIM z urządzenia i wymienić kartę. W przypadku innych typów urządzeń należy wyłączyć telefon, a następnie zdjąć tylną pokrywę i baterię w celu wymiany karty SIM.

Inne sposoby dostępu do Internetu w telefonie komórkowym

Oczywiście zawsze można uzyskać dostęp do Internetu za pomocą bezpłatnych sieci Wi-Fi. Znajdziesz je wszędzie w USA, w hotelach, kawiarniach, restauracjach itp. W większości przypadków hasła będą widoczne na ścianie. Jeśli nie, nie wahaj się zapytać kelnera, kasjera lub pracownika recepcji, czy darmowe Wi-Fi jest dostępne. Poza tym, w restauracjach i kawiarniach takich jak na przykład Starbucks, Einstein Bros Bagels itp. WiFi prawie zawsze jest dostępne za darmo. Wystarczy spytać o hasło.

Podusmowanie

Mamy nadzieję, że już teraz wybór internetu nie będzie stanowił dla Ciebie problemu! Z pewnością będzie to także pomocne podczas zwiedzania. Wybierz odpowiedni Internet, a potem podróżuj bez zbędnego stresu!

Czytaj także: Pogoda w Arizonie od marca do listopada

Autorka: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Poprzedni

Co zabrać na wakacje w Arizonie?

Przewodnik po Kanionie Antylopy – zwiedzanie, bilety, wycieczki

Następny

Dodaj komentarz