Ile kosztują wakacje w Arizonie – co warto wiedzieć?

Tagi , , , , , ,

Arizona jest niezwykle popularnym stan w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Każdego roku zbiera się tu grono turystów. Jednak przed zaplanowaniem podróż najczęściej wykonuję się tzw. research finansowy, w ramach którego podróżnik próbuje zorientować się, ile koszu tują wakacje w Arizonie. A zatem w poniższym artykule dowiesz się, na ile kosztują wakacje w Arizonie. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Koszty lotów do Arizony z Polski – czego się spodziewać?

Na samym początku należy rozpocząć od kosztów związanych z przelotem do USA. Nie da się ich tak jednoznacznie określić, cena lotu będzie zależna od wielu czynników. Przede wszystkim wpływa na to termin lot, dokładna trasa, miejsce, do jakiego chcesz się wybrać do Arizony czy też klasa lotu. Z całą pewnością najtańsze bilety lotnicze uda się uzyskać w okresie od stycznia, aż do maja, a więc w czasie poza tzw. sezonem. Adekwatnie najdroższy koszt będzie w szczycie sezonu wakacyjnego, a więc na przełomie takich miesięcy jak czerwiec, lipiec, oraz sierpień. Co więcej, bardzo duże znaczenie ma także fakt, czy wybierasz bezpośredni lot do Arizony, czy stawiasz na ekonomiczne przesiadki. Można jednak uśrednić koszty, bazując na pewnych statystycznych założeniach. Średni koszt biletu lotniczego z Polski do Arizony, w jedną stronę, z jedną przesiadką to około 4000 zł. Niemniej w szczycie sezonu należy doliczyć około 500 zł.

Superstition Mountain from Peralta Regional Park near Phoenix, Arizona.
Góra Przesądów z Parku Regionalnego Peralta niedaleko Phoenix w Arizonie., licencja: shutterstock/By Brent 1

Ceny hoteli w Arizonie

Również ceny noclegów są zróżnicowane. Wpływa na to komfort, jakie zapewnia dane miejsce czy też lokalizacja hotelu. Dobrze też wiedzieć, że bardzo tanią opcją będzie sen i relaks pod własnym namiotem, na polu kempingowym. Równie ekonomiczną opcją, zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu, będzie wynajem kampera. Tanio uda się też zakwaterować też w starych motelach, ceny nie są najwyższe, jednak nie każdemu będą odpowiadać taki warunki. Tutaj można liczyć na koszt poniżej 40 USD za pokój dla dwóch osób na jedną noc.

Jeśli jednak zależy Ci na wyższym komforcie, to oczywiście należy postawić na hotel. Gdy postawisz na przeciętny standard pokoju w Arizonie, to należy liczyć się z kosztem około 200 USD za jeden nocleg. Bardzo dużą age odgrywa lokalizacja, jak również termin rezerwacji. Najtańsze pokoje możemy zdobyć w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, jak również w listopadzie. Wybór zależy więc od indywidualnych potrzeb i preferencji każdego turysty.

Arizona Pool Overlooking the Arizona Desert Mountains
Basen w Arizonie z widokiem na pustynne góry w Arizonie, licencja: shutterstock/By Kurt Nichols

Ceny jedzenia w Arizonie

Również wyżywienie to ważny aspekt planowania wyjazdu. Jak duże koszty w ciągu jednego dnia muszą być przewidziane w kosztorysie, by móc czerpać radość z jedzenia? Na ogół należy przyjąć, że na jeden dzień wyżywienia w Arizonie należy przeznaczyć od 20 USD do 90 USD. Ma na to wpływ rodzaj jedzenia, jak również lokalizacja. Jeśli chcesz jeść głównie w dobrych restauracjach, to z całą pewnością należy wziąć pod uwagę koszty rzędu 80- 90 USD na dzień. Można podać kilka przykładów. Za jeden posiłek w taniej, lojalnej restauracji zapłacisz około 20- 40 USD. W średniej klasy restauracji za posiłek dla dwóch osób, który składa się z trzech dań, zapłacisz natomiast około 80 USD. Piwo kosztuje około 6 USD. Słynna Cola, czy Pepsi, to koszt 3 USD. Dobra kawa będzie kosztować około 5 USD. Arizona słynie na cały świat z bardzo dobrej jakości win. Jak dużo trzeba zapłacić za godny polecenia i uwagi trunek lokalnego pochodzenia? Z całą pewnością na taki zakup wydasz nie mniej niż 25 USD.

Ceny atrakcji w Arizonie

W Arizonie na turystów czeka wiele, różnorodnych atrakcji i rozrywki. To nieodłączny element każdego, udanego wypoczynku. Dużą popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona osób cieszą się zorganizowane wycieczki z przewodnikiem. Dzięki temu można zobaczyć tak kultowe miejsce, jak m.in.: Wielki Kanion, Sedonie, Horseshoe Bend, Page, czy Zaporze Hoovera. Jak w każdym przypadku, tutaj ceny również nie są stałe, i lekko się od siebie różnią. Dla przykładu można podać, że koszt wycieczki dla jednej osoby do Horseshoe Bend będzie wynosić około 250 USD.

Original Arizona State Capitol building in Phoenix, Arizona
Oryginalny budynek Kapitolu stanu Arizona w Phoenix w Arizonie,licencja: shutterstock/By flipov

Będąc w Arizonie, wiele osób pragnie na własne oczy zobaczyć Lake Mead National Recreation Area. To miejsce, które będzie spełnieniem marzeń dla każdego miłośnika przyrody. Na terenie obiektu jest co robić. Można postawić na piesze wędrówki, pływaniem kajakiem, czy łódkami. Poznać można także najpiękniejszy pustynny ekosystem Ameryki Północnej. Bilet wstępu wynosi 15 USD za jedną osobę.

Co więcej, podczas wyjazdu nie można ominąć Parku Narodowego Wielkiego Kanionu. Tutaj ceny są niższe niż w przypadku zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem. Za wstęp dla jednej osoby trzeba zapalić 20 USD. Co jednak bardzo ciekawe, na teren parku można wjechać własnym pojazdem. Jego teren jest bardzo rozległy, przez co warto skorzystać z takiej możliwości. Jednak w takim przypadku należy mieć na uwadze konieczność wniesienia dodatkowej opłaty za wjazd pojazdu w wysokości 35 USD.

Podsumowanie

Nie da się podać dokładnego kosztu wakacji w Arizonie. Jest on różny, a wahania mogą wynosić nawet 30%, ze względu na podróż samolotem, rodzaj zakwaterowania, miejsce lub też rodzaj wyżywienia, czy preferowany styl podróżowania. Najogólniej można przyjąć, że średni, tygodniowy koszt pobytu w Arizonie dla jednej osoby wynosić będzie około 2500 USD, a dla party 3800 USD (biorąc pod uwagę zakwaterowanie, wyżywienie, transport publiczny, loty i atrakcje). Jednak należy pamiętać, że chcąc spędzić luksusowo czas w Arizonie, koszty zdecydowanie wzrosną.

Czytaj także: Jak tanio zwiedzić Arizonę? Przewodnik, atrakcje

Najlepsze restauracje w Arizonie – znane i polecane miejsca

Poprzedni

Szpitale w Arizonie – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Jakie formalności przed wylotem do Arizony?

Następny

Dodaj komentarz