Co kupić w Arizonie i jakie pamiątki przywieźć?

Tagi , , ,

Arizona to jeden z tych stanów w USA, który dalej może pochwalić się największą liczbą społeczności rdzennych amerykanów. Nie da się również ukryć, że wizyta w Phoenix i innych miastach tego stanu jest wyjątkowo popularna wśród turystów. Stan ten ma niezwykle wiele do zaoferowania, zarówno pod względem atrakcji jak i innych miejsc przyrodniczych, w których można spotkać się z naturą. Jeśli wybierasz się na taką wycieczkę, to pewnie zastanawiasz się, jakie pamiątki z Arizony możesz zabrać ze sobą do Polski. Sprawdź najlepsze propozycje!

1. Biżuteria z turkusem

Arizona to stan wyjątkowo zróżnicowany, zarówno pod względem krajobrazu, jak i pod względem kulturowym. Niemniej jednak najważniejszym kamieniem, który wydobywany jest na tamtym terenie jest turkus. Cechuje się on wyjątkowo głębokim kolorem, a dodatkowo – zgodnie z wierzeniami – ma on prawdziwie magiczną moc. Wskazuje się na to, że turkus korzystnie oddziałuje na pamięć, koncentrację, a także wspiera poprawne funkcjonowanie układu krążenia. W licznych sklepach w Phoenix, a także w innych, mniejszych miasteczkach znajdziesz niepowtarzaną biżuterię z turkusem, która może stać się najlepszą pamiątką z Twojej podróży. W prestiżowych butikach, zwykle dostępne są modele wykonane ze złota i srebra. Przygotuj się więc na to, że cena takich drobiazgów może być wyjątkowo wysoka. Jednak na targach lokalnych w małych miasteczkach znajdziesz biżuterię z turkusem wykonaną z miedzi lub ze stali chirurgicznej. Będzie ona znacznie tańsza, jej względy estetyczne również Cię nie rozczarują.

2. Arizona Ice Tea

Kolejnym, niepowtarzalnym produktem z Arizony jest Arizona Ice Tea. Jest to mrożona herbata, która wzbogacona jest różnymi, unikalnymi smakami. Napój ten w Arizonie cieszy się wyjątkową popularnością i kosztuje jedynie kilka dolarów. W Polsce, podobnie jak w innych krajach Europy również możesz go znaleźć w niekórych marketach, jednak jego cena może być zawrotna. Pozatym, w Europejskich sklepach nie znajdziesz wszystkich smaków które bez problemu będą dostępne na miejscu. Koniecznie zabierz ze sobą kilka buteleczek tego napoju do Polski. Wybierz smaki, które są dla Ciebie najmniej oczywiste i spróbuj ich wszystkich. Taką pamiątka z pewnością przywróci do Twojej głowy wspaniałe wspomnienia.

3. Miedziana biżuteria

Czy wiesz, że Arizona jest stanem, który przoduje w produkcji miedzi? Ten metal jest tma produkowany na niespotykaną sklalę. Zakłady metalrugiczne znajdziesz praktycznie w każdym mieście, bez względu na jego rozmiar i gęstośc zaludnienia. Wobec tego jedną z popularniejszych pamiątek stała się miedziania biżuteria. Mogą być to kolczyki, naszyjniki, bransoeltki, a także broszki, które dodatkowo mają wygrawerowany na tarczy herb Arizony. Taka biżuteria nie kosztuje zbyt wiele, a z pewnością dopasuje się ona do Twoich stylizacji. Znajdziesz ją nie tylko na targach, ale także w praktycznie każdym centrum handlowym oraz w mniejszych sklepach jubilerskich. Zabierz więc ze sobą taką unikalną pamiątkę do Polski i efektywnie z niej korzystaj!

4. Skały Wielkiego Kanionu

Park Narodowy Wielkiego Kanionu to jedno z najbardziej turystycznych i najciekawszych pod względem geologicznych miejsc w Arizonie. Jeśli się tam wybierzesz, to z całą pewnością nie będziesz mógł tego żałować. Oczywiście nie możesz także zapomnieć o tym, by zabrać ze sobą unikalną pamiątkę, którą mogą się okazać skały z Wielkiego Kanionu. Są one dostępne głównie w sklepikach z pamiątkami, które zlokalizowane są przy Parku Narodowym. Możesz kupić różnorodne modele, wielkości, a także rodzaje. Dzięki nim z pewnością nie zapomniesz o swoim pobycie w Arizonie, a także zabierzesz ze sobą do Polski niezwykle cenną pamiątkę, która będzie miała ogromną wartość.

5. Indiańskie prióropusze

Wspomniane już zostało, że w Arizonie obecnie mieszka największa społeczność rdzennych Amerykanów. Co więcej, w Wielkim Kanionie, pomiędzy skałami, znajduje się także ostatnia, zamieszkana przez nich wioska. Nic więc dziwnego, że jedną z lepszych pamiątek jaką możesz przywieźć z tego stanu, jest indiański próropusz. Zwykle są to modele wykonywane w całości ręcznie. Znajdzesz je głównie na straganach z pamiątkami, a także w niewielkich sklepach rzemieślniczych. Są one dość drogie, więc przygotuj się na nieco większy wydatek. Prawdopodobnie taki pióropusz będzie zdobił półki w Twoim salonie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byś wykorzystał go np. w kontekście imprezy tematycznej czy na Halloween!

6. Znaczek Route 66

Route 66 to słynna, pierwsza autostrada numerowana, która powstała w Arizonie. Okazuje się, że jest ona bardzo częstym motywem w filmach, książkach i innych produkcjach artystycznych. Zdjęcia przy znaku Route 66 opanowały Instagram, a także inne media społecznościowe. Wobec tego, jako pamiątkę z Arizony przywieź sobie drobny znaczek, który będzie Ci o tej podróżny przypominał. Oczywiście w sklepach z pamiątkami dostępne są różne wersje znaczka Route 66. Możesz zdecydować się nawet na pokaźnych rozmiarów, podświetlany baner, który zawiśnie na ścianie w Twoim pokoju. W tym zakresie masz prawdziwie nieograniczone możliwości. Jednak pewne jest to, że magiczny znaczek Route 66 będzie przywodził do Twojej głowy jedynie najmilsze wspomnienia.

7. Drewniane rzeźby jaszczurek i innych gadów

Arizona słynie z licznych Parków Narodowych i Krajobrazowych, które są domem dla różnorodnych gatunków zwierząt. Niemniej jednak najpopularniejszym z nich są jaszczórki, które całkowicie dominują w przyrodniczym krajobrazie Arizony. Jeśli chcesz, możesz ze sobą przywieźć drewnianą rzeźbę dowolnego gada, która ozdobi Twój pokój i nie tylko. Zwykle rzeźby te są robione ręcznie, przez co ich cena może być dość wysoka. Niemniej jednak zwróć uwagę także na inne przedmioty codziennego użytku, które również są ozdobione wizerunkami jaszczurek. Mogą być to kubki, sztućce, a także różnego typu stojaki na komputer czy przybory szkole. Taka pamiątka zabrana z Arizony z całą pewnością nie pozwoli Ci na to, byś zapomniał o swojej podróży.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Pogoda w Arizonie od marca do listopada

Arizona – co warto zobaczyć, hotele, noclegi, zabytki i atrakcje

Następny

1 komentarz do “Co kupić w Arizonie i jakie pamiątki przywieźć?”

Dodaj komentarz