Bilety do Dolnego Kanionu Antylopy -zorganizowana wycieczka

Tagi , , , , ,

Dolny Kanion Antylopy to jedna z najczęściej fotografowanych atrakcji na południowym zachodzie USA. Niesamowity Kanion Antylopy był kształtowany przez miliony lat, przez nieustępliwe siły wody i wiatru, powoli rzeźbiąc piaskowiec w formy, tekstury i kształty, które można zobaczyć dzisiaj. Kolory ścian w Dolnym Kanionie Antylopy zmieniają się nieustannie, gdy słońce przesuwa się po niebie, delikatnie filtrując wpadające promienie. Odwiedzający przyjeżdżają tu z całego świata, aby doświadczyć majestatycznego piękna Dolnego Kanionu Antylopy. Naszym zdaniem powinna to być obowiązkowa pozycja podczas wyjazdu. Jednak jak kupić bilety do Dolnego Kanionu Antylopy? Sprawdźmy!

Dolny Kanion Antylopy – ważne informacje

Gdzie znajduje się Dolny Kanion Antylopy?

Dolny Kanion Antylopy znajduje się na wschód od miasta Page w Arizonie. Jest to dłuższy kanion szczelinowy, położony pod ziemią. Zwiedzanie go wymaga zejścia i wejścia po serii drabin. Dostęp do Kanionu jest bezpośrednio z bramy Tribal Park Gate na US98.

Jak dojechać do Dolnego Kanionu Antylopy?

Najlepiej jechać drogą nr 98 w kierunku elektrowni Navajo Generating Station i skręcając w lewo na przystani Antelope Point Marina (N22B). Aby szybciej znaleźć Dolny Kanion Antylopy, użyj Google Maps, który doprowadzi Cię bezpośrednio do wejścia.

Historia i ciekawostki na temat Dolnego Kanionu Antylopy

Kanion Antylopy to kanion szczelinowy. Na całym świecie istnieje jeszcze kilka tak imponujących kanionów szczelinowych. Innym równie znanym jest Grand Staircase-Escalante National Monument w stanie Utah. Kaniony szczelinowe mogą być wyrzeźbione z różnych rodzajów skał. W przypadku Kanionu Antylopy jest to piaskowiec. Warto też zdawać sobie sprawę, że w ciągu milionów lat piaskowiec ulegał erozji. Główną przyczyną erozji były gwałtowne powodzie, choć przyczynił się do niej również wiatr.

Warty podkreślenia jest fakt, że skalne ściany Kanionu Antylopy wyglądają magicznie. Kiedy weźmie się pod uwagę, w jaki sposób kanion został uformowany – przez rwącą wodę przelewającą się przez piaskowiec – staje się jasne, dlaczego ściany skalne są tak gładkie! Kanion Antylopy jest częścią formacji geologicznej zwanej piaskowcem Navajo. Jest to specyficzny typ skał, który obejmuje cztery stany USA, w tym Arizonę. Piaskowiec Navajo jest znany z szerokiej gamy kolorów. Erozja w Kanionie Antylopy nie była jednolita. Kanion jest podzielony na dwie główne części: Górny Kanion Antylopy, który jest szerszy i ma kształt litery „A” oraz ma dość równe podłoże i Dolny Kanion Antylopy, który jest węższy, głębszy oraz ma kształt litery „V”.

Antelope Canyon is a slot canyon in the American Southwest. It is on Navajo land east of Page, Arizona. USA.
Kanion Antylopy to kanion szczelinowy na południowym zachodzie Ameryki , licencja: shutterstock/By

Zwiedzanie Dolnego Kanionu Antylopy

Dolny Kanion Antylopy jest dłuższy od Górnego i znajduje się pod ziemią. Jest to również bardziej wymagająca fizycznie wycieczka, podczas której będziesz musiał schodzić i wchodzić po drabinach, chodzić po nierównych piaszczystych podłożach i małych głazach. Cała trasa od początku do końca wymaga około 1,6 km marszu, więc powinieneś mieć w miarę dobrą kondycję. Latem temperatury mogą być bardzo wysokie, więc należy pamiętać o zabraniu dużej ilości wody. Nie polecamy zwiedzania Dolnego Kanionu Antylopy z małymi dziećmi.


Przewodnicy są bardzo kompetentni i pomogą w pełni wykorzystać sprzęt, którego używasz do fotografowania Kanionu. Niektórzy twierdzą, że oświetlenie Dolnej Antylopy jest lepsze wczesnym lub późnym porankiem, jednak zawsze można uzyskać fantastyczne zdjęcia ze względu na ciągle zmieniające się skały, atmosferę i warunki oświetleniowe. Dolny Kanion Antylopy ma kształt litery „V”, natomiast Górny Kanion Antylopy ma kształt litery „A” z szerszą ścieżką, która zwęża się w miarę zbliżania się do szczytu kanionu. Najtrudniejszą częścią tej wędrówki jest początkowe zejście i wejście do Kanionu po kilku schodach. Jednak tempo jest powolne, więc nie spiesz się, a wszystko powinno być w porządku.

Antelope Canyon, Arizona United States Park Landscape.
Kanion Antylopy, Arizona, Stany Zjednoczone Park Krajobraz., licencja: shutterstock/By

Ile czasu trwa zwiedzanie Dolnego Kanionu Antylopy?

W sumie wycieczki po Dolnym Kanionie Antylopy trwają średnio od 1 do 1,5-godziny. Po zejściu do Kanionu znajdziesz się w świecie zbudowanym ze skał i piasku o różnych kolorach i fakturach. Trzeba pamiętać, aby przed wyprawą sprawdzić dobrze pogodę. Jeśli Twoi przewodnicy powiedzą Ci, że nadszedł czas, aby opuścić kanion lub że warunki nie są bezpieczne, posłuchaj ich.
Poza tym musisz wiedzieć, że wszystkie kaniony są święte dla ludu Nawaho. Dlatego też musisz traktować je z szacunkiem, na jaki zasługują i niepozostawianie w Kanionach żadnych śmieci ani graffiti.

Dlaczego warto odwiedzić Dolny Kanion Antylopy?

Dolny Kanion Antylopy jest równie piękny, jak Górny Kanion Antylopy. Większości osobom trudno odróżnić te dwa kaniony szczelinowe, patrząc tylko na zdjęcia! Nie można jednak zaprzeczyć, że Dolny Kanion Antylopy jest nieco większym wyzwaniem, szczególnie gdy masz słabą kondycję. Podczas gdy spacer przez Upper Antelope Canyon odbywa się nad ziemią, Lower Antelope Canyon znajduje się pod ziemią, w bardziej konfiguracji w kształcie litery „V”. Aby dostać się do kanionu, należy zejść kilka schodów, pokonać kilka mniejszych drabin i głazów, a następnie wspiąć się na podobnie wysokie i strome wzniesienie, aby wyjść z kanionu. Warto wcześniej obejrzeć pełny film wideo z przejścia przez Dolny Kanion Antylopy, aby określić, czy będzie to odpowiednia wycieczka dla Ciebie i Twoich bliskich.

W przeszłości Dolny Kanion Antylopy odwiedzało znacznie mniej osób niż Górny, ale już tak nie jest. Niezależnie od tego, co wybierzesz, ważne jest, aby dokonać rezerwacji na wybraną wycieczkę na długo przed wakacjami w Ameryce Południowo-Zachodniej.

Największe atrakcje Dolnego Kanionu Antylopy

Wycieczka po Dolnym Kanionie Antylopy to spacer w jedną stronę (istnieje osobne wyjście, które wychodzi z tyłu kanionu) i wymaga od uczestników przejścia około 1,6 km od początku do końca. Jest on idealna dla osób poszukujących bardziej wymagającej fizycznie aktywności z elementami treningu crossowego. Żądni przygód odwiedzający, którzy zdecydują się zapuścić w szczelinową część kanionu podczas swojej wycieczki, często doceniają doświadczenie poruszania się po serii drabin i schodów, gdy schodzą do Dolnego Kanionu Antylopy poniżej. Po wejściu do środka będziesz mógł podziwiać duże skały i inne cuda natury. Dolny Kanion Antylopy przyciąga znaczną liczbę fotografów, choć przypadkowi zwiedzający są znacznie mniej powszechni niż w Górnym Kanionie. Wycieczki tylko fotograficzne są dostępne około południa, kiedy światło jest w szczytowym momencie. Warto jednak wiedzieć, że nie możesz zabrać ze sobą statywu.

Bilety do Dolnego Kanionu Antylopy

Bilety możesz kupić online między innymi na stronie: https://www.tiqets.com/pl/page-atrakcje-c125528/lower-antelope-canyon-tour-with-navajo-guide-bilety-p1047067.

Ceny biletów

Ceny biletów wstępu do Dolnego Kanionu Antylopy różnią się w zależności od firmy, z którą planujesz zwiedzić ten cud natury. Zaczynają się one jednak od około $ 75,00 USD. Czas trwania wycieczki to zwykle od 1 do 1,5 godziny. Bilety obejmują opłatę za zezwolenie Navajo Nation Permit (NNP) w wysokości 8 USD i podatek od sprzedaży Navajo Nation, który jest dodawany do łącznej kwoty przy kasie.

Dixie Ellis Lower Antelope Canyon. Antelope Canyon.
Dixie Ellis Dolny Kanion Antylopy. Kanion Antylopy. , licencja: shutterstock/By

Czytaj także: Gdzie spać przy Wielkim Kanionie (Grand Canyon) – noclegi i hotele

Kiedy najlepiej jechać do Wielkiego Kanionu (Grand Canyon)?

Autorka: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Poprzedni

Jezioro Powell – przewodnik, zwiedzanie, bilety, wycieczki

Bilety do Kanionu Górnej Antylopy – zorganizowana wycieczka

Następny

Dodaj komentarz